Τετάρτη, 22 Νοέμβριος 2017 15:48

ΤΟΠΙΚΟ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ: Εντός με Διαβολίτσι ο Πάμισος, εκτός με Ολυμπιακό ο Πανθουριακός 

Γράφτηκε από τον 
Βαθμολογήστε αυτό το άρθρο
(0 ψήφοι)
ΤΟΠΙΚΟ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ: Εντός με Διαβολίτσι ο Πάμισος, εκτός με Ολυμπιακό ο Πανθουριακός 

 

 

Με τα παιχνίδια της 9ης αγωνιστικής θα συνεχιστούν το Σαββατοκύριακο τα πρωταθλήματα της Α’, Α1 και Β’ τοπικής ενώ στην Γ’ τοπική θα έχουμε την 4η αγωνιστική.

Στην Α1 τοπική ο πρωτοπόρος Πάμισος θα έχει δύσκολη αποστολή καθώς θα υποδεχθεί το τέταρτο στην βαθμολογία Διαβολίτσι που παραμένει αήττητο στο πρωτάθλημα.

Ο δεύτερος Πανθουριακός θα έχει θεωρητικά πιο εύκολο ματς καθώς θα φιλοξενηθεί από τον Ολυμπιακό Καλαμάτας ενώ ο τρίτος Απόλλωνας Καλαμάτας θα έχει δύσκολη αποστολή στους Γαργαλιάνους με τον Τέλλο Αγρα. Ενδιαφέρον παιχνίδι θα γίνει στην Ανδρούσα όπου η τοπική ομάδα θα υποδεχθεί την Κυπαρισσία.

Στην Α1 τοπική ξεχωρίζει το ματς της πρωτοπόρου ΑΕ Μάνης με τον τρίτο στην βαθμολογία Απόλλωνα Πεταλιδίου, ενώ το δεύτερο Δώριο θα παίξει εκτός έδρας με τον Παπαφλέσσα Χώρας.

Στον 1ο όμιλο της Β’ τοπικής το Καλό Νερό - που βρίσκεται στην κορυφή - θα παίξει εκτός έδρας με τον Νέο Αρι.

Στο 2ο όμιλο το Βλαχόπουλο θα παίξει εντός με την Καλλιθέα και θα έχει την ευκαιρία να μείνει μόνο του στην κορυφή καθώς η σημερινή συγκάτοικος του στην πρώτη θέση Θύελλα Χαρακοπιού θα κάνει το ρεπό της.

Στην Γ’ τοπική η Θύελλα Μερόπης θα πάρει στα χαρτιά το τρίποντο απέναντι στον ΑΟ Χατζή ενώ η άλλη ομάδα της κορυφής, η Ακαδημία Πάμισος θα παίξει εκτός με τον Ερμή Καλαμάτας.

Αναλυτικά το πρόγραμμα σε όλες τις κατηγορίες έχει ως εξής:

 

Α’ ΤΟΠΙΚΗ

 

Σάββατο 25/11

Μιλτιάδης - ΑΟ Φαραί

Γήπεδο Πύργου Τριφυλίας, 3 μ.μ.

Ολυμπιακός Καλαμάτας - Πανθουριακός

Γήπεδο “Γ. Λουκαρέας”, 3 μ.μ.

 

Κυριακή 26/11

Τέλλος Αγρας – Απόλλωνας Καλαμάτας

Γήπεδο Γαργαλιάνων, 3 μ.μ.

Ομόνοια – Ασπρόχωμα

Γήπεδο “Γ. Λουκαρέας”, 3 μ.μ.

Εθνικός Μελιγαλά – Σπερχογεία

Γήπεδο Μελιγαλά, 3 μ.μ.

Ανδρούσα – Κυπαρισσία

Γήπεδο Ανδρούσας, 3 μ.μ.

Εράνη – Αναγέννηση Παραλίας

Γήπεδο Φιλιατρών, 3 μ.μ.

Πάμισος – Διαβολίτσι

Γήπεδο Μεσσήνης, 3 μ.μ.

 

Α1 ΤΟΠΙΚΗ

 

Σάββατο 25/11

Μεθώνη - Ηρακλής Καλ.

Γήπεδο Μεθώνης, 3 μ.μ.

Ολυμπιακός Αν. - Αστέρας Μικρομάνης

Γήπεδο Μεσσήνης, 3 μ.μ.

ΑΕ Γαργαλιάνων – Χανδριναϊκός

Γήπεδο Γαργαλιάνων, 3 μ.μ.

 

Κυριακή 26/11

 

Κορώνη - ΑΕ Αβίας

Γήπεδο Κορώνης, 3 μ.μ.

Χώρα – Δώριο

Γήπεδο Χώρας, 3 μ.μ.

ΑΕ Μάνης – Πεταλίδι

Αθλητικό Κέντρο ΕΠΣΜ, 3 μ.μ.

ΑΟ Φυτειάς – Αίας

Γήπεδο “Π. Μπαχράμης”, 6 μ.μ.

 

 

Β’ ΤΟΠΙΚΗ

 

1ος όμιλος

 

Σάββατο 25/11

Ηρακλής Κυπ. - Αμφεια

Γήπεδο Κυπαρισσίας, 3 μ.μ.

Κοπανάκι – Μεσσηνιακός

Γήπεδο Δωρίου, 3 μ.μ.

Κεραυνός - Αστέρας Αρφαρών

Γήπεδο “Π. Μπαχράμης”, 3 μ.μ.

 

Κυριακή 26/11

Νέος Αρις - Καλό Νερό

Γήπεδο Αριος, 3 μ.μ.

ΑΠΣ Αρις – Πανευαϊκός

Γήπεδο “Γ. Λουκαρέας”, 10 π.μ.

Ατρόμητος Πλατύ - Αστέρας Βαλύρας

Γήπεδο Αρφαρών, 3 μ.μ.

Ρεπό: ΑΕΚ Καλαμάτας

 

2ος όμιλος

 

Σάββατο 25/11

Δαναός - Πράσινα Πουλιά

Αθλητικό Κέντρο ΕΠΣΜ, 3 μ.μ.

ΑΣ Φυτειάς - Παναθηναϊκός Καλ.

Γήπεδο “Π. Μπαχράμης”, 6 μ.μ.

 

Κυριακή 26/11

Πανιώνιος – Βλαχόπουλο

Γήπεδο “Γ. Λουκαρέας”, 12.30 μ.μ.

Πατίστα - Θύελλα Χαρακοπιού

Γήπεδο “Π. Μπαχράμης”, 3 μ.μ.

Καλλιθέα – Νέδουσα

Γήπεδο Μεθώνης, 3 μ.μ.

Στενωσιά - ΑΕ Λογγά 0-3 α.α.

Ρεπό: Δόξα

 

Γ’ ΤΟΠΙΚΗ

 

Σάββατο 25/11

Νέστωρ Πύλου - Εθνικός Καλ.

Γήπεδο Πύλου, 3 μ.μ.

 

Κυριακή 26/11

Ερμής Καλ. - Ακαδημία Πάμισος

Γήπεδο “Π. Μπαχράμης”, 11 π.μ.

Θύελλα Παραλίας – Ικαρος

Αθλητικό Κέντρο ΕΠΣΜ, 11 π.μ.

ΑΟ Χατζή - Θύελλα Μ. 0-3 α.α.

 

Δευτέρα 27/11

ΑΟ Λαιίκων - ΠΑΟΚ Καλ.

Γήπεδο “Γ. Λουκαρέας”, 3 μ.μ.

 

  1. ΠΡΟΣΦΑΤΑ
  2. ΔΗΜΟΦΙΛΗ
  3. ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ